W trosce o zdrowie
18 kwietnia, 2024
Expand search form
Blog

Alergiczne choroby układu oddechowego zimą.

Często wyzwala je suche powietrze grzewcze!

Dlaczego ogrzewanie na podczerwień może pomóc w przypadku alergii, swędzenia, kaszlu, suchości błon śluzowych lub łzawiących oczu …

Prawdopodobnie obecnie preferowane ogrzewanie konwencjonalne jest niewskazane dla osób z alergią na kurz i katarem siennym.

Zwykłe grzejniki nagrzewając się tworzą ruch powietrza w pomieszczeniu. To wzmaga kurz, roztocza i pleśń, nawet jeśli nie możesz tego zobaczyć. Alergeny te przedostają się do powietrza, którym oddychamy, a alergicy i astmatycy są na nie wrażliwi.

Zaczerwienienie oczu, katar i kłopoty z oddychaniem. Problemem jest więc wiele małych cząsteczek kurzu, które osadzają się na grzejniku.

Dlatego warto pomyśleć o bardziej odpowiedniej koncepcji ogrzewania!

Podczas gdy konwencjonalne grzejniki ogrzewają powietrze w pomieszczeniu, promienniki podczerwieni emitują promienie cieplne. Ogrzewają one natychmiast przedmioty i ściany pomieszczenia. Dzięki temu nie jest potrzebny długi czas wstępnego nagrzewania, jak to często bywa w przypadku ogrzewania centralnego.

Korzyści zdrowotne wynikające z ogrzewania na podczerwień

A propos zdrowego ciepła: ogrzewanie na podczerwień nadaje się również jako źródło ciepła w pokoju dziecięcym, ponieważ tworzy idealny klimat w pomieszczeniu. Kurz nie jest wznoszony, a temperatura w pomieszczeniu rozkłada się równomiernie. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, ponieważ przebywają one głównie w dolnej części pomieszczenia, gdzie często jest najzimniej przy ogrzewaniu konwekcyjnym, ponieważ ciepłe powietrze unosi się do góry.

 

Czy promienniki podczerwieni są bezpieczne dla dzieci?

Należy zwrócić na to uwagę!

Jeśli chodzi o technologię radiacyjną i elektronikę, niektórzy zadają sobie pytanie, czy dzieci w ogóle powinny być na nią narażone. Możemy Cię całkowicie uspokoić.

Panele Suntherm są montowane na suficie dzięki czemu twoje dziecko nie ma do nich dostępu. Promieniowanie podczerwone paneli grzewczych nie różni się znacząco od promieni słonecznych. W widmie podczerwonym transportowane jest również ciepło promieniowania słonecznego.

To zdecydowanie wystarczy, aby ogrzać każdy pokój takim systemem ogrzewania. Dokładną temperaturę w pomieszczeniu można i tak regulować za pomocą termostatu. Zalecamy jednak nieco bardziej hojne oszacowanie zapotrzebowania na ogrzewanie, aby system grzewczy był wystarczający nawet w ekstremalnych temperaturach i aby dzieci nie musiały marznąć.

You might be interested in …