W trosce o zdrowie
9 października, 2024
Expand search form
Blog

Efektywność promieniowania: panele SUNTHERM o najwyższej wydajności

Efektywność promieniowania jest jedną z najważniejszych cech jakościowych panelu na podczerwień. Jej definicja została niedawno zakotwiczona w normie DIN EN IEC 60675-3, co oznacza, że ​​w końcu istnieje podstawa, na podstawie której można klasyfikować jakość paneli na podczerwień. Kamień milowy dla branży. A dla naszych klientów bezpieczeństwo zakupu wysokiej jakości systemu grzewczego z promiennikiem podczerwieni SUNTHERM. Bo nasze panele zdały egzamin znakomicie.

Wszystkie panele SUNTHERM zmierzone w listopadzie 2022 r. znacznie przekroczyły minimalną wartość nowego standardu.

Zgodnie z normą DIN EN IEC 60675-3, płyty grzewcze SUNTHERM osiągają jeden z najwyższych poziomów promieniowania na rynku.

Zgodnie ze standardem testowym: panele SUNTHERM są „prawdziwymi” promiennikami podczerwieni

Norma DIN EN IEC 60675-3 po raz pierwszy na świecie definiuje metodę testową pomiaru efektywności promieniowania promienników podczerwieni. Norma opiera się na wynikach badań TU Kaiserslautern i została opracowana przez grupę roboczą VDE/DKE (Niemiecka Komisja ds. Elektrotechniki), a następnie dalej rozwijana przez najważniejszą na świecie organizację normalizacyjną w dziedzinie elektrotechniki i elektroniki, Genewa IEC. Norma IEC jest uważana za kluczowe kryterium jakości w handlu.

Sprawdzona jakość: dla Twojej decyzji o zakupie

Aby określić wydajność promieniowania panelu na podczerwień, w znormalizowanym pomieszczeniu testowym przeprowadza się pomiary: służy to do sprawdzenia mocy cieplnej faktycznie skutecznie przekazywanej na powierzchnie pomieszczenia. Ponadto określa się, od kiedy elektryczne ogrzewanie pomieszczeń można uznać za ogrzewanie na podczerwień: Minimalna wartość, jaką należy osiągnąć, wynosi 40 procent –​​od tego progu moc cieplna przekazywana przez promieniowanie podczerwone przewyższa konwekcję i przewodzenie ciepła.

Ta specyfikacja gwarantuje, że ogrzewanie na podczerwień faktycznie oferuje swoje zalety – takie jak przeważające ogrzewanie powierzchni zamiast powietrza w pomieszczeniu. Do tej pory termin „promiennik podczerwieni” był często używany arbitralnie, powodując zamieszanie wśród konsumentów.

Norma DIN EN IEC 60675-3 zapewnia teraz jasność.

Oprócz pomiaru efektywności promieniowania norma określa także metodę pomiaru czasu nagrzewania. Razem te dwa kryteria stanowią najważniejsze kryteria jakości ogrzewania na podczerwień.

W skrócie: nowa norma stanowi podstawę do zaklasyfikowania promienników jako „prawdziwych” promienników podczerwieni i umożliwia konsumentom podjęcie jasnej decyzji zakupowej.

SUNTHERM: Kryterium jakości efektywności promieniowania – sprawdź!

Jesteśmy dumni, że nasze panele na podczerwień przeszły testy i zdały je z wyróżnieniem. Nasze produkty przekroczyły z nawiązką wymaganą normę i wartość graniczną.

Dalsze informacje na temat promienników podczerwieni i normy DIN EN IEC 60675-3 można znaleźć także w „Przewodniku po ogrzewaniu na podczerwień” firmy IG-Infrarot (DE).

Przejdź na promiennik podczerwieni firmy SUNTHERM!

Uwolnij sie od wegla i gazu i udaj się w podczerwień, zapewniającą dobre samopoczucie. Niskie koszty zakupu i łatwy montaż sprawiają, że ogrzewanie na podczerwień jest opłacalne finansowo nawet w czasach wysokich cen prądu. Ponadto promienniki podczerwieni nie wymagają żadnej przestrzeni technicznej, magazynowej i nie generują żadnych kosztów utrzymania.

You might be interested in …