W trosce o zdrowie
13 czerwca, 2024
Expand search form
Blog

Czy światłem można ogrzewać? Zasada działania podczerwieni.

Zasada działania.

W przeciwieństwie do innych rodzajów ogrzewania, instalacja promiennika podczerwieni jest bardzo łatwa. Grzejnik łatwo integruje się z pomieszczeniem. Można go zawiesić na suficie lub ścianie w formie obrazu lub umieścić w pomieszczeniu jako mobilną kolumnę grzewczą. Dzięki temu promienniki podczerwieni można szybko wymienić i nie są one przywiązane do konkretnego miejsca. Promiennik podczerwieni zasilany jest bezpośrednio z domowego gniazdka. Nie ma kosztów instalacji i nie jest wymagany kosztowny technik.

Podczas gdy konwencjonalne grzejniki  ogrzewają powietrze w pomieszczeniu, promienniki podczerwieni emitują niewidzialne promienie cieplne. To jest właśnie światło podczerwieni. Ogrzewa ono natychmiast przedmioty i ściany pomieszczenia. Dzięki temu nie jest potrzebny długi czas wstępnego nagrzewania, jak to często bywa w przypadku ogrzewania centralnego.

Aspekt Zdrowotny w ogrzewaniu podczerwienią

Ponieważ promienniki podczerwieni osuszają wilgoć w ścianach podłodze i meblach, są one skuteczne nie tylko w zwalczaniu kultur pleśni, ale także w usuwaniu roztoczy kurzu domowego. Roztocza kurzu domowego rozmnażają się szczególnie przy wysokiej wilgotności powietrza i w takich warunkach stają się poważnym obciążeniem w przypadku alergii na roztocza. Ponieważ promienniki podczerwieni stale nagrzewają przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, roztocza są pozbawiane swojego siedliska, a przyczyny alergii na roztocza lub kurz domowy są wypierane z mieszkania.

You might be interested in …